UV spinduliai

Ultravioletiniai spinduliai – vienas iš pagrindinių faktorių lemiančių pigmentinių dėmių atsiradimą jaunesniame amžiuje ir didesnį jų kiekį vyresniame amžiuje. Pirmosios pigmentinės dėmės dažniausiai išryškėja veido srityje, senstant gali susiformuoti rankų, krūtinės ar nugaros zonoje.

Norint apsaugoti odą nuo ankstyvų pigmentinių dėmių susidarymo ir plitimo, kaskart būnant saulėje, atviras kūno zonas būtina padengti kremu ar kita kosmetine priemone, turinčia SPF apsaugą.

Raukšlės

Raukšlės išryškėja su amžiumi, mažėjant natūraliai mūsų organizme gaminamo kolageno kiekiui. Tai pagrindinis baltymas, kuris atsakingas už odos stangrumą ir tinkamą drėkinimo sistemą. Netekusi drėgmės oda suglemba, išsausėja, išryškėja visi jos trūkumai, įskaitant ir raukšles.

Hialurono rūgšties injekcijos kompensuoja prarastą natūralaus hialurono kiekį. Nedidelis jos kiekis padeda išlyginti net ir gilias raukšles, suglebusioms veido sritims sugrąžina putlumą ir stangrumą.

Graži išvaizda

Gražią išvaizdą oda praranda ne tik dėl organizme vykstančių senėjimo procesų. Stresas, netinkamas gyvenimo būdas, aplinkos veiksniai (vėjas, saulė, temperatūrų skirtumai), fiziniai ir emociniai negalavimai taip pat gali išprovokuoti drastiškus odos pokyčius.

Ryškiausi požymiai rodantys, kad odai reikalinga profesionali pagalba – bėrimai, sausumas, suglebimas ir pilkšvas atspalvis.

Mimikos raukšlės

Kai mes kalbame, juokiamės, pykstame ar kitaip reiškiame savo emocijas, veido srityje aktyviai veikia raumenys, kurie susitraukdami odoje formuoja raukšles. Su metais, mažėjant natūraliai mūsų organizme gaminamo kolageno kiekiui, oda praranda stangrumą bei elastingumą ir mimikos raukšlės tampa nuolatinėmis.

Į tam tikrus raumenis suleista itin maža botulino toksino dozė susilpnina arba sustabdo jų veiklą. Sumažėjus raumens aktyvumui, mūsų mimikos tampa santūresnės, o susiformavusios raukšlės išsilygina arba akivaizdžiai sumažėja.

Jaunas amžius

Senėjimo procesai mūsų organizme prasideda nuo 25 metų. Pastebėjus pirmuosius odos pokyčius, nevertėtų pradėti nuo injekcijų. Pirmasis žingsnis turėtų būti tinkamų kasdieninių odos priežiūros priemonių parinkimas ir teisingas jų naudojimas.

Jauninančias procedūras, tokias kaip biorevitalizacija, mezoterapija ar plazmoliftingas (PRP), tikslinga pradėti taikyti nuo 30 metų, kai pastebimi ryškesni odos pokyčiai, susiję su senėjimo procesais: išryškėjusios raukšlelės, prarastas stangrumas ir natūralus švytėjimas, atsiradęs odos sausumas.

Priemonės

Teisinga kasdieninė veido odos priežiūra – pati svarbiausia ir efektyviausia procedūra norint ilgiau išsaugoti gražią odą. Tam, kad rezultatas būtų puikus, nebūtina naudoti daug ir pačių brangiausių priemonių. Svarbu, kad jos būtų kokybiškos ir tinkamos būtent Jūsų odai. Šiuo atveju vertėtų pasitikėti kosmetologu. Jis ne tik padės išsirinkti efektyviausias priemones, bet ir sutaupyti. Vietoje daugybės skirtingų priemonių turėsite tik kelias, bet tinkamas Jums ir veiksmingas.

Jauname amžiuje, jei veido oda nėra problematiška, pakanka turėti Jūsų odai tinkamą prausiklį, toniką ir reikiamo poveikio kremą su SPF apsauga. Vyresniame amžiuje, be minėtų priemonių, būtina naudoti serumą, kuris savo poveikiu net svarbesnis nei kremas.