Raukšlių koregavimas

Raukšles galima būtų suskirstyti į dvi grupes: amžiaus ir mimikos. Amžiaus raukšlės išryškėja su metais, mažėjant natūraliai mūsų organizme gaminamo kolageno kiekiui. Tai pagrindinis baltymas, kuris atsakingas už odos stangrumą ir tinkamą drėkinimo sistemą. Netekusi drėgmės oda suglemba, išsausėja, išryškėja visi jos trūkumai, įskaitant ir raukšles. Kai mes kalbame, juokiamės, pykstame ar kitaip reiškiame savo emocijas, veido srityje aktyviai veikia raumenys, kurie susitraukdami odoje formuoja mimikos raukšles. Iki 30 metų šios raukšlės dažniausiai pastebimos tik atliekant veido judesius, vėliau, prasidėjus aktyvesniam senėjimo procesui organizme, jos tampa nuolatinėmis.

Koreguojant raukšles veido srityje dažniausiai tarpusavyje derinami du preparatai: botulinas toksinas ir hialurono rūgšties užpildai. Botulinas toksinas blokuoja nervo ir raumens jungtis. Itin mažas jo kiekis suleistas į atitinkamą raumenį, kuriam laikui susilpnina arba sustabdo raumens veiklą. Atsipalaidavus raumeniui, mimikos tampa švelnesnės ir nesiformuoja raukšlės. Hialurono rūgštis naudojama tam, kad užpildytume jau susiformavusias raukšles. Nedidelis jos kiekis padeda išlyginti ne tik smulkias, bet ir gilias raukšles, nepriklausomai nuo to, tai mimikos ar amžiaus raukšlės.

Procedūros eiga

Atliekant veido raukšlių korekciją, labai svarbu gebėti matyti visumą, suprasti veido sandarą ir kaip veikia kiekvienas jo raumuo. Neteisingai parinktas botulino toksino kiekis ar lokacija, gali pakeisti mimikas, per didelė dozė hialurono rūgšties – sukurti „kaukės“ efektą. Todėl planuojant didesnės apimties korekcijas, kartais numatomi du vizitai, kad būtų pasiektas subtilus ir gražus rezultatas.

Pati procedūra nėra skausminga. Jei pacientas jaučia diskomfortą, injekcijų vietos gali būti nuskausminamos, patepant jas anestetiniu tepalu. Tiek botulinas toksinas, tiek hialurono rūgšties užpildai leidžiami mažomis dozėmis itin plona adata  arba kaniule į atitinkamus taškus, kurių lokacija ir kiekis priklauso nuo sprendžiamos problemos. Atlikus procedūrą, koreguojama zona dezinfekuojama ir nuraminama.

Po procedūros

Po procedūros injekcijų vietoje gali būti pastebimas nežymus patinimas ar paraudimas, smulkios mėlynės. Patinimas ir paraudimas įprastai išnyksta 24 – 48 valandų bėgyje, mėlynės po 4 – 10 dienų.

Rekomendacija

Tam, kad būtų pasiektas norimas rezultatas įprastai užtenka vienos procedūros. Retais atvejais, kai numatomos didesnės apimties korekcijos, gali būti reikalingas papildomas vizitas.

Botulino toksino poveikis išlieka nuo 3 iki 12 mėnesių, hialurono rūgšties nuo 6 iki 24 mėnesių. Ilgaamžiškumas priklauso nuo paciento organizmo, įpročių, gyvenimo būdo. Sumažėjus efektui, procedūrą galima saugiai kartoti. Atliekant procedūrą antrą kartą, dažniausiai naudojami tik hialurono rūgšties užpildai. Veikiant botulino toksinui, pacientai išmoksta nebesiraukyti, tam tikras mimikas atlikti subtiliau.

Trukmė

60 –  90 min.

Kaina

190 – 360 €

Optimalus procedūrų skaičius

1